בית אודות בלוג פוטוגני צור קשר

תכנית לימוד יומי של הרמב"ם: "כל אחד זוכה!" כ"א סיון תשע"ב, 11/06/2012


לימוד הרמב"ם היומי - קיט עיתונאות להורדה

 

 

 

 

 

 

הפיילוט בקרב תלמידי העל יסודי הצליח מעל למשוער, השלב הבא – מבוגרים!

כל אחד זוכה: "תכנית המנויים" של מפעל משנה תורה וישיבת מעלה אדומים

הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל קבע ש"ראוי להתרגל בחזרת הרמב"ם כסדר פרק בכל יום, העיקר החזרה ההיקפית". גם הרב מרדכי אליהו זצ"ל התבטא לא פעם בזכות הלימוד רמב"ם בקביעות "הרמב"ם, הוא לימוד המקיף את כל הלכות התורה, המתאים לכלל הציבור ויש בו כדי לאחד את ישראל..", ידועה גם הוראתו של הרבי מליובביטש זצ"ל "יש להתאחד בלימוד הרמב"ם מדי יום, לימוד הכולל את התורה כולה..".

ואכן בישיבת גבעת שמואל, החלה יוזמה מקומית של לימוד פרק יומי, מחוץ לשעות הלימודים, כל רגע של פנאי הפך לרגע של לימוד ברמב"ם. ראו בחמ"ד כי טוב, התלהבו מהמיזם והפכו אותו לתוכנית לימוד מקיפה לשעות הפנאי. בזמן ההפסקות, ישבו תלמידים לעיתים עם אחד הר"מים בישיבה התיכונית, בבית הספר, או במקיף (מסורתיים, דתיים וחרד"ליים) שכלל קרוב ל 5,000 בני נוער, מ- 103 מוסדות חינוך. התלמידים התחייבו להתמיד, קיבלו ספרונים וחוברות עזר וזכו פרסים והגרלות "שוות". "אנחנו מצפים להכפיל ולשלש את מספר הלומדים ולפתוח תכנית דומה המותאמת לבתי הספר יסודיים ותכנית נוספת להורי התלמידים המעוניינים" אמר אז הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, מנהל מינהל החינוך הדתי שיזם את הפיילוט והתרגש מתוצאותיו.

בעקבות ההצלחה וההתלהבות יזמה קבוצה של תלמידי חכמים מהציונות הדתית בראשות ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב חיים סבתו לצרף למיזם גם הורים, מבוגרים, 'בעלי בתים' עסוקים וכלל הציבור ללימוד רמב"ם יומי וסיום המחזור בכל שלוש שנים.

לצורך העניין התגייס צוות רבנים מישיבת מעלה אדומים להכין מערך שלם של תכנים תומכים. המערך כולל שיעורי וידיאו, שיעורי שמע, סיכומים, הרחבות ועיונים. הפרויקט זכה לשם "הרמב"ם היומי – תכנית המינויים". תמורת 18 שקלים לחודש הוא מקבל מהדורה מבוארת וידידותית של ספרי הרמב"ם לפי הסדר. לצד חומרים כתובים צרפו היזמים גימיק שימושי במיוחד דיסק לשמיעה ברכב המספק בעצם חברותא יומית ללימוד הרמב"ם, בת רבע שעה עם הרב חיים סבתו, ראש הישיבה!

הערכה למנויים כוללת:

§         ספרון מנוקד של ספר משנה תורה הנלמד באותה עת.

§         דיסק חודשי להאזנה עם שיעורים של הרב חיים סבתו, ראש הישיבה.

§         חוברת מאמרים מהודרת על הספר הלמד באותו הזמן.

§         קוד גישה לאתר לימוד עצמי באינטרנט הזמין בכל שעה.

§         משלוח החבילה באמצעות דואר ישראל.

עלות המנוי: 18 שקלים לחודש

בימים אלה, מתחיל סבב לימוד על חלק "זמנים" של הרמב"ם, עכשיו הזמן להצטרף.
הלקוחות שלנו